☰ menu

logo
× Reklama Marketing IT služby Kontakt Biografie Obrazy Poezie Příběhy
logo kostka

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

Linux-Mint Cinnamon

Informační technologie je obor, který v sobě skrývá širokou škálu profesí. Ty nesouvisí s mým hlavním pracovním zaměřením a velmi často ani sami se sebou. Protože potřebuji počítač plný těchto technologií, naučil jsem se s nimi pracovat nejen jako běžný uživatel, ale také jako jejich správce. Jsem odborníkem na služby spojené se správou počítačů, instalací softwaru včetně periferních zařízení jako jsou multifunkčí tiskárny, bezpečností počítačů a na alternativní operační systémy založené na Linuxu.

Na obrázcích jsou ukázky pracovního prostředí operačního systému Linux Mint 17 Cinnamon.

Tvorba webových stránek

Hyper text markup Language

Co potřebuji k tvorbě webových stránek? Co je to vlastně HTML (hypertextový značkovací jazyk) a CSS (editor stylů)? Co je to redakční systém a jak s ním správně pracovat? Který redakční systém je pro mě nejvhodnější? Mám vše připraveno! Co dál?

Ochrana a zabezpečení

Firewall

Jak se chránit před útoky z internetu (Malware, Spyware, Phishing) a podvodnými emaily? Jak nastavit firewall, nebo antivirový program, aby ochrana byla účinná? Jáké čistící nástroje jsou vhodné a jaké nikoliv? Honí se Vám hlavou některá s těchto otázek? Neváhejte a kontaktujte mě.

Provoz a správa webových stránek a e-shopů

Optimalizace pro vyhledávače

Jak ukáži stránky světu? Jak zařídit, abych byl vidět, aby mě zákazníci našli? Jak se dostanu na přední místa ve vyhledávačích? Co je to optimalizace pro vyhledávače SEO a jak funguje? Co je to online marketing nebo také digitální marketing? Jaké jsou výhody?

Alternativní operační systémy

Operační systémy na bázi Linuxu

Potřebuji nový počítač a Wokna od Mrkvosoftu nechci. Co teď? Seznámím Vás s operačnímy systémy založených na Linuxu (Linux-Mint, Ubuntu, openSuse, Fedora). Ukáži vám jaké jsou jejich výhody i nevýhody, čemu se vyvarovat, kde a jak začít.

Vytvořil Miloš Brandt, použito html5 a css3.